Czytasz dzięki

Pożyczka na nową linię produkcyjną „Staropolanki”

PAP, DI
opublikowano: 01-10-2019, 16:12

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieliła 19 mln zł pożyczki Uzdrowiskom Kłodzkim na zakup nowej linii produkcyjnej wody mineralnej „Staropolanka”.

Dzięki pożyczce Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU w całości sfinansują inwestycje związaną z zakupem nowej linii do produkcji wody butelkowanej w Rozlewni Wód Mineralnych nr 1 w Polanicy-Zdroju. W ramach inwestycji powstaną linia do produkcji, stacja uzdatniania wody, zostaną przeprowadzone odwierty oraz wyremontowana hala. Umowę pożyczki podpisano we wtorek.

Łukasz Surażyński, wiceprezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU, podkreślił, że segment wód mineralnych to branża o niemal dwucyfrowej dynamice wzrostu. „Tu sprzedaż produktów nie stanowi większego problemu z uwagi na rosnącą świadomość konsumentów, którzy częściej wybierają wodę niż napoje smakowe i soki. Wyzwaniem zaś jest umiejętność utrzymania jak najniższych kosztów wytworzenia, która wiąże się z wydajnością linii. To właśnie dlatego w Staropolance zdecydowaliśmy się na taką inwestycję” – powiedział Surażyński.

Po zakończeniu inwestycji rozlewnia wody trzykrotnie zwiększy wydajność. Nowa linia produkcyjna ma też poprawić konkurencyjność Staropolanki na rynku.

Wojciech Maj, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU, wskazał, że przez wiele lat firma nie modernizowała parku maszynowego. „Dziś, choć jest on sprawny, to nie może uchodzić za nowoczesny i energooszczędny. W dobie wahań cen energii i rosnącej świadomości ekologicznej, oszczędna linia będzie istotną przewagą tej Rozlewni” – dodał Maj.

Wiceprezes ARP S.A. Paweł Kolczyński podkreślił, że Agencja nie tylko restrukturyzuje przedsiębiorstwa, czy finansuje ich inwestycje i bieżącą działalność, ale także wspiera rozwój lokalnych społeczności. „I to właśnie ten ostatni aspekt był dla nas ważny przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki na sfinansowanie nowej linii produkcyjnej Staropolanki” - powiedział wiceprezes.

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU świadczą usługi uzdrowiskowe oraz zajmują się produkcją i sprzedażą wody mineralnej. Akcjonariuszem spółki jest KGHM TFI VII FIZAN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane