Praca zdalna nie spowolni rozwoju biur w europejskich centrach miast

  • Paweł Makosz
opublikowano: 08-04-2021, 14:45

W wielu europejskich krajach obserwujemy przyspieszenie kampanii szczepionkowych. Choć wydaje się to sygnałem dla możliwości powrotu pracowników do biur umiejscowionych w centrach miast, to zdecydowana większość z nich przez ponad połowę czasu chciałaby pracować zdalnie.

AXA IM Alts, będąca częścią AXA Investment Managers, pozyskała około 800 mln EUR od inwestorów z Azji, USA i Europy na rozwój swoich biur. Zarządzający aktywami planuje wykorzystać fundusze w oddziałach firmy znajdujących się w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

– Podczas gdy sektor biurowy charakteryzuje się niepewnością co do przyszłych potrzeb najemców, wciąż pozostaje on istotnym udogodnieniem dla firm w celu przyciągnięcia talentów - powiedział Ian Chappell, szef działu rozwoju i funduszy o wartości dodanej w AXA IM Alts.

AXA stawia na elastyczną przestrzeń biurową. Dzieje się tak, ponieważ firmy finansowe, takie jak Grant Thornton, dowiadują się z wewnętrznych ankiet, że zdecydowana większość ich pracowników chciałaby spędzać więcej niż połowę czasu pracując zdalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane