Praktyki: Na międzynarodowych lotniskach i w różnych liniach lotniczych

DCZ
06-05-2011, 00:00

Studenci jedynej w Polsce specjalności Aviation Management — Zarządzanie Lotnictwem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą mieli praktyki w międzynarodowych portach lotniczych. Honorowym ambasadorem specjalności zostały linie lotnicze Lufthansa, które wezmą udział w pracach nad programem studiów, by był dostosowany do potrzeb rynku lotniczego.

Po zaliczeniu czterech z sześciu semestrów studenci będą odbywali praktyki zawodowe na międzynarodowych lotniskach i w czołowych liniach lotniczych Unii Europejskiej i Azji. Ścieżka kształcenia Aviation Management ruszyła w październiku 2010 r. na kierunku ekonomia. To jedyna w Polsce i jedna z zaledwie kilku w Europie takich specjalności. Zajęcia odbywają się po angielsku.

Absolwenci będą mogli znaleźć pracę w różnych działach na lotniskach, a także w firmach, które czarterują samoloty lub zajmują się przewozem lotniczym towarów. Na pierwszym roku Aviation Management studia rozpoczęło 60 studentów z Polski i z zagranicy. Rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna podkreśla, że podań było 10 razy więcej niż miejsc. Według prognoz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ciągu 10-15 lat w Polsce znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników lotnictwa cywilnego. Polskie lotniska mogą w przyszłości potrzebować nawet około 25 tys. takich ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Praktyki: Na międzynarodowych lotniskach i w różnych liniach lotniczych