Prawie jedna trzecia Niemców chce wyjścia kraju z UE

opublikowano: 01-06-2016, 14:27

Gdyby Niemcy głosowali czy zostać w Unii Europejskiej, czy z niej wyjść, prawie jedna trzecia opowiedziałaby się za drugą z opcji, informuje Reuters.

Sondaż przeprowadzony przez YouGov dla dziennika  Handelsblatt pokazał, że za pozostaniem w Unii Europejskim  opowiedziałoby się 54 proc. Niemców. 29 proc. chciałoby, aby ich kraj wyszedł z Unii.

flaga niemiec
Zobacz więcej

flaga niemiec Bloomberg

Odsetek Niemców niechętnych UE wzrósł najpierw z powodu  kryzysu zadłużenia Grecji, a potem przez napływ ponad miliona uchodźców przede wszystkim z Bliskiego Wschodu, pisze Reuters.

Zapytani o to, kto ich zdaniem czerpie największe korzyści z  udziału w Unii Europejskiej, Niemcy odpowiedzieli, że Grecja. Tak samo odpowiedzieli Francuzi. Co ciekawe, Brytyjczycy, którzy 23 czerwca mają zdecydować w referendum, czy wychodzą z Unii Europejskiej, uważają za największych beneficjentów Unii właśnie Niemców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu