Czytasz dzięki

Premier apeluje o zawetowanie ustawy o emeryturach górniczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-08-2005, 16:44

Premier Marek Belka zwrócił się w piątek do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o zawetowanie nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) przedłużającej prawo górników do wcześniejszego przechodzenia na emerytury oraz ustawy - Karta Nauczyciela.

Premier Marek Belka zwrócił się w piątek do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o zawetowanie nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) przedłużającej prawo górników do wcześniejszego przechodzenia na emerytury oraz ustawy - Karta Nauczyciela.

Jak napisano w przesłanym w piątek PAP komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, premier zwrócił się również z prośbą o rozważenie przez prezydenta możliwości skierowania do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, w celu zbadania jej zgodności z konstytucją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane