Prezes AXA: „skrajnie wysokie” prawdopodobieństwo Brexitu

opublikowano: 14-06-2016, 13:59

Jest „skrajnie wysokie” prawdopodobieństwo, że Brytyjczycy zdecydują o wyjściu kraju z Unii Europejskiej, co  spowoduje, że inwestorzy staną w obliczu „prawdziwego krajobrazu niepewności”, powiedział Henri de Castries, prezes giganta ubezpieczeniowego AXA.

De Castries podkreślił, że ani Wielka Brytania, ani Unia Europejska nie są przygotowane do negocjacji, które musiałyby nastąpić w przypadku opowiedzenia się Brytyjczyków za wyjściem z Unii w referendum 23 czerwca.

Henri de Castries
Zobacz więcej

Henri de Castries Bloomberg

- Jeśli pozostaną, sytuacja także nie będzie łatwa, a to jest niedoszacowywane przez mnóstwo ludzi, bo wynik będzie interpretowany różnie przez każdą ze stron – powiedział prezes AXA.

De Castries zwrócił uwagę, że głosowanie Brytyjczyków za wyjściem z Unii Europejskiej może zachęcić inne państwa do próby osiągnięcia specjalnego statusu w ramach Unii, a to może przyspieszyć jej rozpad.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Prezes AXA: „skrajnie wysokie” prawdopodobieństwo Brexitu