Prezes Deutsche Banku: Inflacja jest największą trucizną dla światowej gospodarki

opublikowano: 21-06-2022, 09:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Europa i Stany Zjednoczone stoją w obliczu wysokiego prawdopodobieństwa recesji, ponieważ banki centralne są zmuszone do agresywnego zaostrzenia polityki pieniężnej w celu zwalczania inflacji – twierdzi prezes Deutsche Banku, Christian Sewing, podaje CNBC.

fot. Liesa Johannssen-Koppitz

Inflacja cen konsumpcyjnych w strefie euro osiągnęła w maju nowy rekordowy poziom 8,1 proc., a EBC potwierdził zamiar podniesienia stóp procentowych na lipcowym posiedzeniu.

„Inflacja jest czymś, co najbardziej mnie martwi i dlatego uważam, że sygnał, który otrzymaliśmy od banków centralnych, z Fedu, ale teraz także z EBC, jest właściwym sygnałem” – powiedział prezes Deutsche Banku, Christian Sewing.

„Musimy walczyć z inflacją, ponieważ w ostatecznym rozrachunku inflacja jest największą trucizną dla gospodarki” – dodał Sewing, cytowany przez serwis CNBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, CNBC

Polecane