Prezes Polmleku z zarzutem zanieczyszczenia rzeki

opublikowano: 15-11-2018, 10:05

Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przedstawiła Przemysławowi M., prezesowi Zakładu Mleczarskiego Polmlek zarzut zanieczyszczania wody w rzece Łyna.

Prokuratura informuje, że z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, iż w okresie od 1 marca 2017 roku do 18 marca 2018 roku dochodziło do zanieczyszczania wody w rzece Łyna.

- Było to skutkiem nieutrzymywania w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez ZM POLMLEK, co spowodowało wylewanie się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu – głosi komunikat.

Prokuratura ustaliła także, że dochodziło również do wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości.

Prezes Polmleku usłyszał zarzuty z art. 182 § 1 i 3 kodeksu karnego, 185 § kodeksu karnego i art. 186 § l kodeksu karnego. Oznacza to możliwość wymierzenia kary nawet 8 lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu