Prezes PŻB: nie będzie likwidacji linii promowej Gdańsk-Nynaeshamn

PAP
opublikowano: 04-02-2013, 14:09

Polska Żegluga Bałtycka (Polferries) nie zlikwiduje linii promowej Gdańsk-Nynaeshamn (Szwecja) - zapewnił PAP prezes PŻB Piotr Redmerski. Od wtorku wchodzi nowy rozkład rejsów promów, będzie mniej kursów z Gdańska do Szwecji, za to więcej ze Świnoujścia.

Zmiany w rozkładzie promów PŻB, pływających pod marką Polferries, zaniepokoiły pasażerów. Na forach internetowych pojawiły się przypuszczenia o możliwej stopniowej likwidacji linii z Gdańska do portu Nynaeshamn pod Sztokholmem.

"Pozostawiamy na tej linii jeden prom, Scandinavia. Utrzymywanie dwóch promów na tak długiej linii z Gdańska do Nynaeshamn przy wysokich cenach paliwa jest nieekonomiczne" - powiedział Redmerski. Dodał, że armator wciąż zamierza inwestować w linię do Nynaeshamn.

Pływający dotychczas na linii Gdańsk-Nynaeshamn prom Baltivia został przeniesiony na krótszą linię Świnoujście-Ystad. "W ten sposób chcemy wzmocnić linię Świnoujście-Ystad, tam rośnie zapotrzebowanie na nasze usługi" - podkreślił prezes.

Od wtorku linia Świnoujście-Ystad obsługiwana będzie przez dwa promy, Wawel oraz Baltivia, co umożliwi dwa rejsy statków dziennie.

Nowy rozkład Polferries obowiązywać będzie do początku 2014 roku.

Polska Żegluga Bałtycka przeznaczona jest w tegorocznym planie ministerstwa skarbu państwa do prywatyzacji. Prowadzone w 2012 roku rozmowy z potencjalnym inwestorem zakończyły się fiaskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane