Prezes Ryanair obiecuje pilotom dużą poprawę warunków

opublikowano: 06-10-2017, 12:56
aktualizacja: 06-10-2017, 12:58

Michael O’Leary, prezes Ryanair Holdings obiecał 4,2 tys. pilotom pracującym dla największej europejskiej taniej linii lotniczej wzrost wynagrodzeń i lepsze perspektywy kariery. Chce w ten sposób zatrzymać ich w firmie.

W liście skierowanym do pilotów O’Leary zapowiada wzrost wynagrodzeń nawet o 10 tys. EUR i premie lojalnościowe sięgające do 12 tys. EUR, które będą powiązane z realizacją celów „dających się osiągnąć”. 

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

- Jeśli chcecie lub rozważacie przejście do jednej z tych mniej bezpiecznych finansowo lub zagrożonych przez brexit linii lotniczych, apeluję do was abyście zostali z Ryanairem dla jaśniejszej, lepszej przyszłości dla was i waszych rodzin – napisał O’Leary. 

List szefa Rynair pokazuje, jak duże znaczenie ma dla spółki ustabilizowanie sytuacji po tym jak musiała odwołać ponad 20 tys. lotów, co uderzyło w ok. 700 tys. pasażerów. Powodem był brak pilotów, częściowo z powodu przechodzenia ich do konkurencji.

- Michael O’Leary popełnił kosztowną pomyłkę wcześniej nie szanując wykwalifikowanych pilotów i, co się rzadko zdarzało, został zmuszony do wycofania się oraz przeproszenia i spełnienia ich oczekiwań płacowych – skomentował Darren McKinley, analityk Merrion Capital.

Jego zdaniem, zapowiedziane przez szefa Ryanair zmiany będą kosztowały spółkę nawet 100 mln EUR. Jednak zapobiegną masowemu przechodzeniu pilotów do konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Prezes Ryanair obiecuje pilotom dużą poprawę warunków