Prezydent: jeśli nie dojdzie do skrócenia kadencji wybory i referendum razem

Polska Agencja Prasowa SA
04-03-2005, 23:00

Gdyby nie doszło do skrócenia kadencji Sejmu, I tura wyborów prezydenckich, wybory parlamentarne i referendum w sprawie konstytucji UE odbyłyby się razem - 25 września - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski po piątkowym spotkaniu z politykami lewicy.

Gdyby nie doszło do skrócenia kadencji Sejmu, I tura wyborów prezydenckich, wybory parlamentarne i referendum w sprawie konstytucji UE odbyłyby się razem - 25 września - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski po piątkowym spotkaniu z politykami lewicy.

Sejm ma głosować nad samorozwiązaniem 5 maja.

Jak dodał prezydent, gdyby Sejm podjął decyzję o samorozwiązaniu, wybory parlamentarne odbyłyby się 19 czerwca. Uczestnicy spotkania zgodzili się też, aby referendum w sprawie konstytucji UE odbyło się z pierwszą turą wyborów prezydenckich - 25 września - poinformował Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent: jeśli nie dojdzie do skrócenia kadencji wybory i referendum razem