Prezydent rozmawiał z premierem Irlandii m.in. o Polakach

opublikowano: 19-02-2007, 19:23

O dobrych relacjach między Polską a Irlandią, współpracy gospodarczej między tymi krajami, a także o sytuacji Polaków w Irlandii prezydent Lech Kaczyński rozmawiał w poniedziałek w Dublinie z premierem Bertie Ahernem.

O dobrych relacjach między Polską a Irlandią, współpracy gospodarczej między tymi krajami, a także o sytuacji Polaków w Irlandii prezydent Lech Kaczyński rozmawiał w poniedziałek w Dublinie z premierem Bertie Ahernem.

Irlandzki premier chwalił polską społeczność m.in. za to, że "wnosi ogromny wkład do gospodarki tego kraju".

Prezydent Lech Kaczyński - jak sam powiedział - usłyszał od szefa irlandzkiego rządu, że Polacy są bardzo dobrymi i dobrze wyszkolonymi pracownikami i że polska społeczność "nie sprawia żadnych kłopotów". I tego - zaznaczył - "chciałbym Polakom pogratulować".

Bertie Ahern zwracał uwagę, że Polacy są w Irlandii serdecznie przyjmowani, dzięki m.in. podobnej tradycji, religii i stosunkowi do pracy. Prezydent Kaczyński podkreślał, że dotąd "nie zetknął się z tak dobrą oceną, jeśli chodzi o Polaków". Jak dodał, obecność polskiej społeczności w Irlandii "służy sile naszych związków".

Lech Kaczyński przebywa w Irlandii z oficjalną wizytą, która zakończy się we wtorek.

(PAP)

 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane