Primark to tylko jedno z zagrożeń dla LPP

opublikowano: 27-09-2018, 22:00

Adrian Górniak, analityk DM BDM, pozostaje sceptyczny wobec perspektyw notowań LPP.

Specjalista podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji LPP, a cenę docelową obniżył do 7641 zł. Do tej pory cena docelowa wynosiła 8080 zł. Zdaniem Adriana Górniaka, w najbliższych kwartałach inwestorów może czekać sporo rozczarowań. Wszystko przez to, że długa jest lista czynników, które mogą zaszkodzić wynikom firmy i jej pozycji rynkowej.

Jednym z nich jest wejście na polski rynek Primarku, odbudowa sprzedaży przez H&M, umocnienie dolara względem złotego (kurs jest wyższy niż przed rokiem), osłabienie rubla (sprzedaż w tej walucie to około 20 proc. biznesu) i ryzyko po stronie kosztowej. Specjalista spodziewa się zwiększenia presji na wzrost wynagrodzeń, problematyczną kwestię logistyki i marketingu w e-commerce (w pierwszym półroczu wzrosły o 36 proc. r/r na mkw.).

„W perspektywie przyszłego roku dostrzegamy szereg wyzwań, który stanie przed spółką. Przede wszystkim wskazujemy na wysoką bazę sprzedaży porównywalnej w sklepach, co może negatywnie rzutować na prezentowane dynamiki. W odniesieniu do rentowności brutto przyjmujemy spadek wobec 2018 r. z racji umocnienia USD/PLN (obecnie wyższe poziomy niż rok temu) oraz wzrostu udziału e-commerce (realizowane marże niższe o kilka pkt. proc. niż w detalu)" — napisał analityk w raporcie, który jest dostępny w załączniku.

Raport wydano 24 września o godz. 14.30. Dostępny jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu