Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 09-09-2022, 18:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Oto lista najciekawszych dotacji dostępnych we wrześniu.

Dotacje czekają na firmy:
Dotacje czekają na firmy:
W tym miesiącu MŚP mogą powalczyć o granty m.in. na innowacyjne pomysły, szkolenia i międzynarodowe projekty badawcze.
Adobe Stock

2. Media społecznościowe są jednym z kluczowych kanałów komunikacji między firmami a konsumentami. Bądź tam, gdzie twoi klienci: promuj się w social mediach.

Droga do portfeli klientów:
Droga do portfeli klientów:
Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że jednym z głównych powodów korzystania przez użytkowników z platform społecznościowych jest wyszukiwanie informacji dotyczących produktów i marek.
Adobe Stock

3. Specjaliści rezygnują z pracy i skarżą się na wypalenie zawodowe. Jeśli pracodawcy nie wprowadzą zmian w zarządzaniu zespołem, mogą stracić kolejnych zatrudnionych. Co muszą zrobić firmy, aby zatrzymać pracowników?

4. Prawo określa, jakie pytania można zadać kandydatowi do pracy, a jakich nie. Jakich kwestii pracodawca nie powinien poruszać podczas rekrutacji?

Można pytać czy nie:
Można pytać czy nie:
Plany dotyczące dzieci i poglądy polityczne – to przykłady tematów, jakich nie należy poruszać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Adobe Stock

5. W jaki sposób Polacy płacą za zakupy online? Jakie rodzaje płatności preferują?

6. Czy polskie firmy wpisują się w trendy e-commerce? Jakie są oczekiwania konsumentów dotyczące zakupów przez internet? Dostosuj ofertę do e-klienta

Wpisz się w trend:
Wpisz się w trend:
Obecność w internetowych kanałach sprzedaży w wielu branżach jest obowiązkiem. O czym warto pamiętać, rozpoczynając przygodę z e-commerce?
Adobe Stock

7. Niezadowolenie pracowników z powrotu do biura, wypalenie zawodowe i „ciche odejścia” – te problemy spędzają szefom sen z powiek. Poznaj wyzwania stojące przed pracodawcami.

8. Resort finansów wydał wstępne objaśnienia podatkowe o tworzeniu grup VAT, jednak wiele kwestii wciąż budzi wątpliwości. Grupy VAT: co musisz wiedzieć, zanim dołączysz

Powiązania, czyli co:
Powiązania, czyli co:
Jednym z podstawowych warunków uprawniających do tworzenia grup VAT jest istnienie powiązań finansowych, ekonomicznych i organizacyjnych między jej członkami. Jednak ani przepisy, ani objaśnienia MF w pełni tego nie precyzują.
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane