Przed tą spółką niepowtarzalna perspektywa? "Kupuj"

Maciej Bobrowski, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Cognoru. Cenę docelową podniósł nieznacznie - z 1,73 do 1,76 zł.

" Oceniamy, że po bardzo trudnych dwóch latach dla producentów stali w UE nadchodzi okres odbudowy rentowności. Kluczowe znaczenie dla Cognoru mają nałożone przez Komisję Europejską bariery ochronne na sprowadzane pręty ze stali. Tym samym przed spółką jest niepowtarzalna perspektywa trwałej odbudowy EBITDA w najbliższych latach i tym samym doprowadzenie do spadku mnożnika dług netto/EBITDA, co powinno mieć istotny pozytywny wpływ na przyszłą atrakcyjność inwestycyjną" - uważa Maciej Bobrowski.

Jego zdaniem, w kolejnych kwartałach można liczyć na wysoką dynamikę wzrostu  EBITDA w ujęciu r/r.

"Z jednej strony porównanie r/r będzie odbywało się przy bardzo niskiej bazie z 2H’15. Z drugiej strony kluczowe znaczenie dla hut Cognoru będzie miał poprawiający się spread. Na podstawie odczytów z połowy września’16 szacujemy, że teoretyczny spread pomiędzy ceną prętów a złomem w Rotterdamie wynosi ok 220 EUR/t i powinien przynajmniej utrzymać się na tym poziomie. Dlatego w modelu przyjmujemy, że w 3Q’16 i 4Q’16 spółka stopniowo będzie materializować fundamentalną poprawę warunków działania dla producentów prętów stalowych w obszarze UE. W całym 2016 roku EBITDA spółki powinna wynieść nieznacznie poniżej progu 100 mln PLN. Na rok 2017 i 2018 spodziewamy się odbudowy EBITDA do odpowiednio niemal 127 mln PLN i 135 mln PLN" - dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Przed tą spółką niepowtarzalna perspektywa? "Kupuj"