Przedstawiciele kolejarzy przedstawili stronie rządowej projekt porozumienia

18-12-2003, 20:15

PAP: Projekt porozumienia między rządem, kierownictwem PKP i kolejarzami przywiózł wieczorem w czwartek do siedziby zarządu PKP, gdzie toczą się rozmowy stron, rzecznik protestujących Leszek Miętek. Powstał on po jego konsultacjach z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym Kolejarzy.

"W naszym projekcie główny nacisk położyliśmy na kwestie dotyczące przewozów regionalnych. Nasze postulaty są w części zbieżne z propozycjami rządu, ale diabeł tkwi w szczegółach i dlatego chcemy jeszcze dalej o tym dyskutować" - powiedział Miętek. Po godz. 19 zostały wznowione negocjacje kolejarzy z rządem i kierownictwem PKP w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa.

Wicepremier Jerzy Hausner po pierwszej części dzisiejszych negocjacji zagwarantował, że rząd znajdzie 538 mln zł na dofinansowanie przewozów regionalnych oraz że od 5 stycznia zostanie przywróconych 288 pociągów regionalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedstawiciele kolejarzy przedstawili stronie rządowej projekt porozumienia