Przesłuchania w sprawie ekstradycji dyrektor finansowej Huawei od stycznia

opublikowano: 07-06-2019, 06:37

Meng Wanzhou, dyrektor finansowa i córka założyciela Huawei będzie od 20 stycznia 2020 roku walczyć w kanadyjskim sądzie o odrzucenie wniosku o ekstradycję do USA, informuje Reuters.

Prawnicy Meng zaproponowali, aby przesłuchania w sprawie ekstradycji trwały do października, z możliwością wydłużenia do listopada 2020 roku.

47-letnia Meng została aresztowana w grudniu 2018 roku w porcie lotniczym w kanadyjskim Vancouver na wniosek USA, które stawiają jej zarzut wprowadzenia w błąd międzynarodowych banków co do relacji Huawei z Iranem. Amerykański rząd domaga się ekstradycji dyrektor finansowej Huawei.

Huawei przekonuje, że nie ma dowodów potwierdzających zarzuty USA. Chiński telekom twierdzi, że wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa wskazują iż sprawa Meng jest motywowana politycznie i finansowo, a nie względami prawnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane