Przybywa wolnych biur w Warszawie

opublikowano: 27-10-2020, 22:00

Prawie pół miliona z 5 mln m kw. powierzchni biurowej w stolicy czeka na najemców — podaje Real Estate Digital Data (REDD).

To w sumie 910 modułów biurowych, na które nie podpisano umów. Z informacji uzyskanych od właścicieli budynków klasy A wynika, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zwolni się kolejne 101 modułów biurowych o łącznej powierzchni 117 tys. m kw. Gdyby uwzględniać dostępne powierzchnie w budynkach o niższych standardach (klasa B i C), poszukujący biura mają dziś do wyboru w Warszawie 775 tys. m kw. powierzchni.

Według Piotra Smagały, dyrektora zarządzającego REDD, przełom grudnia i stycznia tradycyjnie jest okresem, gdy wiele umów wygasa i wiele firm podejmuje decyzje o przedłużeniu najmu lub wynajęciu nowego biura. Najbliższe trzy miesiące pokażą zatem, czy zwalniane powierzchnie znajdą chętnych w dobie, gdy biura świecą pustkami, a większość pracowników pracuje zdalnie.

489 tys. m kw. - tyle powierzchni klasy A jest dostępne do wynajęcia od zaraz w warszawskich biurowcach...

117 tys. m kw. ...a tyle powierzchni może się zwolnić w warszawskich biurowcach klasy A do końca stycznia 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane