Rada nadzorcza Volkswagena popiera oskarżonych członków władz

opublikowano: 25-09-2019, 17:41
Obserwuj w MójPB:

Rada nadzorcza Volkswagena wyraziła poparcie dla prezesa Herberta Diessa oraz swojego przewodniczącego Hansa Dietera Poetscha oskarżonych we wtorek przez prokuraturę o manipulacje rynkowe.

Podczas środowego posiedzenia rada nadzorcza Volkswagena odrzuciła oskarżenia przedstawione przez prokuraturę, która twierdzi, że członkowie władz koncernu nie poinformowali akcjonariuszy we właściwym czasie o manipulacji emisją spalin w autach spółki z silnikami diesla i tym samym narazili ich na straty. Rada nadzorcza twierdzi jednak, że akcjonariusze zostali poinformowani zgodnie z regułami informacyjnymi.

- Współpraca z radą nadzorczą jej przewodniczącego oraz prezesa będzie kontynuowana – oświadczyła rada nadzorcza.

Wskazała na czteroletnie dochodzenie, które nie doprowadziło do udowodnienia intencjonalnego wprowadzenia w błąd inwestorów w sprawie potencjalnych skutków finansowych wykrycia w USA we wrześniu 2015 roku manipulacji emisją spalin w autach Volkswagena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane