Czytasz dzięki

Rada nadzorcza Volkswagena zatwierdziła wspólne projekty z Fordem

opublikowano: 28-05-2020, 20:15

Ogłoszona w lipcu ubiegłego roku współpraca Volkswagena i Forda zaczyna przybierać konkretny kształt, wynika z informacji Reutersa.

Rada nadzorcza Volkswagena formalnie zatwierdziła w czwartek szereg projektów, które maja być realizowane w ramach aliansu z Ford Motor. Niemiecki koncern sygnalizuje, że wkrótce dojdzie do podpisania różnych kontraktów między spółkami.

Wśród dzielonych przez spółki projektów wymieniane są m.in. średni pickup opracowany przez Forda i miejskie auto dostawcze opracowane przez Volkswagena, duży van opracowany przez amerykański koncern i nowy elektryczny Ford z przeznaczeniem na europejski rynek, budowany w oparciu o architekturę elektrycznego auta niemieckiej spółki.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane