Raport PRNews.pl: Liczba mobilnych kart zbliżeniowych HCE – I kw. 2018

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 19-04-2018, 15:00

Banki obsługują już blisko 1,1 mln mobilnych kart zbliżeniowych HCE. To wzrost o 770 tys. w porównaniu do danych prezentowanych rok wcześniej.

Na koniec I kwartału 2018 roku karty HCE – własne lub ramach portfela Google Pay – miało w ofercie 16 banków komercyjnych i kilkadziesiąt banków spółdzielczych. Łącznie instytucje finansowe obsługiwały ponad milion takich kart. Jest to o 213 tys. więcej niż w grudniu i aż o 770 tys. więcej niż na koniec marca 2017 r.

YAY Foto
YAY Foto

Największą liczbą może pochwalić się Bank Pekao. W tym jednak przypadku z rozwiązania mogą korzystać wszyscy klienci, którzy aktywowali aplikację PeoPay i mają odpowiedniego smartfona. Nie muszą osobno wnioskować o kartę płatniczą do HCE, ani osobno jej aktywować. Działa to więc nieco inaczej niż w pozostałych bankach. Pekao określa tych klientów terminem HCE ready.

Na drugim miejscu jest PKO BP, który ma 167 tys. kart, a na trzecim – niemal ex aequo – BZ WBK i mBank. Pierwszy z nich ma 159 tys. kart, a drugi 158 tys. W mBanku są to  karty powiązane z portfelem Google Pay. Tym samym mBank ma najwięcej plastików podpiętych do systemu płatności Google.Nie wszystkie instytucje podały nam liczbę kart HCE. Tego typu produkt mają w ofercie także Nest Bank i Orange Finanse, ale nie chwalą się wynikami. Nie wiadomo też, ile kart działa w ramach grupy BPS. W konkurencyjnym zrzeszeniu z kart HCE korzysta 4 tys. osób.Klienci mBanku biją rekordy pod względem transakcyjności. W I kwartale 2018 roku wykonali 3,3 mln transakcji kartami HCE w terminalach POS, a do tego 75 tys. transakcji systemem Google Pay w internecie. Nie wszystkie banki podają jednak tego typu informację, więc nie można z całą pewnością stwierdzić, że klienci mBanku są najbardziej transakcyjni na rynku.Karty HCE oferuje już zdecydowana większość banków komercyjnych. Jedenaście instytucji umożliwia podpięcie ich do systemu Google Pay. Nie wszystkie są jednak zainteresowane wdrożeniem tej usługi. Klienci PKO BP, Pekao, Millennium czy Raiffeisena raczej prędko nie doczekają się Google Pay – te banki konsekwentnie stawiają na własne rozwiązanie.Klienci mBanku biją rekordy pod względem transakcyjności. W I kwartale 2018 roku wykonali 3,3 mln transakcji kartami HCE w terminalach POS, a do tego 75 tys. transakcji systemem Google Pay w internecie. Nie wszystkie banki podają jednak tego typu informację, więc nie można z całą pewnością stwierdzić, że klienci mBanku są najbardziej transakcyjni na rynku.Karty HCE oferuje już zdecydowana większość banków komercyjnych. Jedenaście instytucji umożliwia podpięcie ich do systemu Google Pay. Nie wszystkie są jednak zainteresowane wdrożeniem tej usługi. Klienci PKO BP, Pekao, Millennium czy Raiffeisena raczej prędko nie doczekają się Google Pay – te banki konsekwentnie stawiają na własne rozwiązanie.
Klienci mBanku biją rekordy pod względem transakcyjności. W I kwartale 2018 roku wykonali 3,3 mln transakcji kartami HCE w terminalach POS, a do tego 75 tys. transakcji systemem Google Pay w internecie. Nie wszystkie banki podają jednak tego typu informację, więc nie można z całą pewnością stwierdzić, że klienci mBanku są najbardziej transakcyjni na rynku.Karty HCE oferuje już zdecydowana większość banków komercyjnych. Jedenaście instytucji umożliwia podpięcie ich do systemu Google Pay. Nie wszystkie są jednak zainteresowane wdrożeniem tej usługi. Klienci PKO BP, Pekao, Millennium czy Raiffeisena raczej prędko nie doczekają się Google Pay – te banki konsekwentnie stawiają na własne rozwiązanie.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane