Raport PRNews.pl: Rynek bankowości mobilnej – IV kw. 2017

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 27-02-2018, 12:44

Na koniec ubiegłego roku banki miały blisko 9 mln użytkowników bankowości mobilnej. W porównaniu do danych prezentowanych rok wcześniej jest to wzrost o 2 mln.

Na pewno zwrócicie uwagę, że w porównaniu do danych, które podałem na koniec III kw. 2017 r. jest to spadek. Wynika on ze zmiany danych przez Bank Pekao. Wcześniej bank podawał, że ma 1,7 mln użytkowników bankowości mobilnej. W dzisiejszej prezentacji wynikowej znajduje się jednak informacja, że na koniec roku miał ich 938 tys., a rok wcześniej 672 tys., a nie 1,4 mln. Na jednej z ostatnich konferencji branżowych przedstawiciel banku powiedział, że połowa klientów korzysta z aplikacji, a druga połowa z serwisu m.pekao.24.pl

Ikostudio , YAY Foto
Ikostudio , YAY Foto

– Liczba użytkowników bankowości mobilnej została wyliczona według surowszych kryteriów. Klient, który korzysta z różnych kanałów mobilnych, jest teraz liczony tylko raz. Klienci, którzy logują się do zwykłej strony internetowej banku z urządzeń mobilnych, nie zostali uwzględnieni w danych – tłumaczy biuro prasowe Banku Pekao.

Dane prezentowane w poniższym zestawieniu obejmują nie tylko użytkowników aplikacji mobilnej. Są tu także klienci korzystający z serwisów lite lub logujący się do standardowych serwisów bankowości internetowej z urządzeń mobilnych.

Liderem pozostaje PKO BP, który ma 2,2 mln użytkowników bankowości mobilnej. Na drugim miejscu znajduje się mBank z 1,6 mln, a na trzecim ING bank Śląski z 1,4 mln. W wyniku zmiany danych Pekao spadł na piąta pozycję. W 2017 roku najwięcej użytkowników przybyło PKO Bankowi Polskiemu (605 tys.), ING Bankowi Śląskiemu (413 tys.) i mBankowi (280 tys.).W kolejnych raportach tradycyjnie podam Wam informację o:Liczbie użytkowników aplikacji mobilnychLiczbie klientów mobile onlyNajlepiej ocenianych aplikacjach w Google Play (w przygotowaniu)
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane