Raport PRNews.pl: Rynek kart kredytowych dla firm – III kw. 2019

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 04-12-2019, 11:17

Banki obsługują 119 tys. kart kredytowych dla firm. Najwięcej ma w portfelu Pekao, ale przewaga nad ING jest już tylko symboliczna.

W ankiecie wzięło udział 7 banków. Łącznie obsługują 119 394 kart kredytowych dla firm. Najwięcej wydał ich Bank Pekao, który ma 35 189 kredytówek. Drugie miejsce zajmuje ING, którego portfel liczy 35 tys. kart. Kolejny na liście jest PKO BP z 24 tys. kart kredytowych. Nieobecnym w zestawieniu jest były Raiffeisen, który też wydawał firmowe karty kredytowe. BNP nie podesłał jednak aktualnych danych.

fot. wichayada suwanachun / Shutterstock
fot. wichayada suwanachun / Shutterstock

Karta kredytowa w firmie może być alternatywą dla limitu odnawialnego w koncie. Dzięki niej przedsiębiorca może korzystać z okresu bezodsetkowego, który w zależności od banku może sięgać do 56 dni. Instrument może przydać się zwłaszcza w tych firmach, które mają problemy z terminowym odbieraniem należności za faktury od kontrahentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane