Rekordowo niska rentowność obligacji Irlandii

opublikowano: 18-08-2014, 11:42

Rentowność obligacji 10-letnich Irlandii spadła w poniedziałek po raz pierwszy w historii poniżej 2 proc. To reakcja na podwyższenie ratingu kraju przez agencję Fitch, pisze Reuters na swojej stronie internetowej.

Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich Irlandii od 2007 roku.

Fitch to druga z trzech największych agencji, która od rozpoczęcia ostatniego kryzysu przywróciła Irlandii rating na poziomie A. Fitch podwyższył go z „BBB+” do „A-”. W czerwcu rating na poziomie A dał Irlandii  Standard & Poor's.

Rentowność obligacji 10-letnich Irlandii spadła w poniedziałek o 4 pkt bazowe do 1,96 proc. Spread między rentownością obligacji Irlandii i europejskim benchmarkiem spadł do 95 pkt bazowych, najniższej wartości od 2008 roku.  W 2011 roku w szczytowym momencie, kiedy Irlandia nie miała dostępu do rynku i rosły obawy jej niewypłacalności,  wynosił 1240 pkt.

Reuters zwraca uwagę, że pod koniec ubiegłego roku żaden z ankietowanych przez niego analityków nie oczekiwał spadku rentowności nawet najwyższej ocenianych niemieckich Bundów poniżej 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rekordowo niska rentowność obligacji Irlandii