Rekordowy dług publiczny Brazylii

ARŻ, Reuters
opublikowano: 24-02-2021, 20:11

Dług publiczny Brazylii przekroczył w styczniu poziom 5 bln reali (932 mld USD), pisze Reuters.

Całkowity dług federalny wzrósł w styczniu o 1 proc. Awaryjny bufor gotówkowy spadł w porównaniu z poprzednim miesiącem o 8,6 proc. w ujęciu nominalnym do 805,7 mld reali.

Według danych Departamentu Skarbu, 605 mld reali długu federalnego przypada do spłaty w pierwszych czterech miesiącach tego roku, przy czym 283 mld reali musi zostać uregulowane tylko w kwietniu, najwięcej w historii w ciągu jednego miesiąca.

„Należy zauważyć, że wskaźnik ten może ulec istotnej zmianie w najbliższych miesiącach, zwłaszcza tych o wysokim wolumenie zapadającego zadłużenia” - stwierdził Departament Skarbu.

Średnia stopa procentowa długu federalnego spadła do nowego najniższego poziomu - z 7,3 do 7,15 proc., jednak średnia stopa zadłużenia krajowego wyemitowanego w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła z 4,44 do 4,65 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane