Czytasz dzięki

Rekordowy spadek produkcji przemysłowej we Włoszech

opublikowano: 11-05-2020, 11:17

W marcu produkcja przemysłowa we Włoszech była o 28,4 proc. niższa niż w lutym, donosi Reuters.

Włochy były w marcu jednym z najmocniej dotkniętych pandemią miejsc na świecie. Aby w nią walczyć zamknięto tam wszystkie fabryki z wyjątkiem uważanych za najważniejsze dla utrzymania łańcuchów dostaw.

Spadku produkcji w trzeciej gospodarce strefy euro oczekiwano, ale nie aż tak dużego. Tąpnięcie o 28,4 proc. jest większe niż przewidywane przez wszystkich ekonomistów ankietowanych w tej sprawie przez Reutersa. Oczekiwali, że sięgnie 20 proc.

Włoski urząd statystyczny skorygował także dane za luty. Produkcja spadała wówczas  1,0 proc., a nie 1,2 proc. jak wcześniej szacowano.

W ujęciu skorygowanym o ilość dni roboczych, produkcja w marcu spadała o 29,3 proc. wobec lutego. W lutym spadek wynosił 2,3 proc.

W całym pierwszym kwartale produkcja przemysłowa we Włoszech spadła o 8,4 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku, kiedy spadała o 1,1 proc.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane