Rekordowy wzrost liczby klientów Netflixa

opublikowano: 17-10-2018, 06:19

Netflix, amerykański potentat rynku „wideo na żądanie” zaskoczył liczbą pozyskanych klientów w minionym kwartale, donosi Reuters.

Gigant streamingu skusił w okresie lipiec-wrzesień 2018 r. rekordową liczbę 7 mln użytkowników (w tym 1,1 mln w USA), w efekcie czego z jego usług na całym świecie korzysta już ponad 137 mln abonentów. Przypieczętowuje to dominującą pozycję Netflixa w segmencie usług wideo w Internecie. Analitycy z Wall Street oczekiwali, że Netflix doda w tym kwartale "jedynie" około 5,2 mln klientów strumieniowych.

Zobacz więcej

Netflix

Bloomberg

Netflix oczekuje, że w w bieżącym kwartale zwiększy liczbę klientów w Stanach Zjednoczonych o 1,8 mln, a na rynkach międzynarodowych o około 7,6 mln.

Firma zainwestuje w tym roku ponad 8 mld USD w programy rozrywkowe, głównie seriale, aby przyciągnąć nowych klientów na całym świecie. W trzecim kwartale wydała swoją największą ofertę oryginalnych programów telewizyjnych i filmów jak do tej pory, w tym nowe sezony, takich przebojów  jak "Orange is a New Black" czy "BoJack Horseman".

Tylko na rodzimym rynku Netflix dodał do swojej bazy 676 godzin własnych produkcji, co stanowi aż 135 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. 

Zysk netto spółki wzrósł w III kwartale 2018 r. do 402,8 mln USD co daje 89 centów na akcję. Rok wcześniej było to 129,6 mln i 29 centów na akcję, Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 68 centów na akcję.

Z kolei łączne przychody za okres lipiec-wrzesień 2018 r. wyniosły 2,98 mld USD i pokryły się z medianą oczekiwań specjalistów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu