Rentowność obligacji Grecji skoczyła do prawie 25 proc.

Rynek jest zaniepokojony brakiem uzgodnienia finansowania Grecji na ostatnim szczycie w Brukseli. Widać to po wzroście rentowności długu tego kraju.

Premier Alexis Tsipras uzgodnił w Brukseli przyspieszenie reform w Grecji. Wkrótce ma przedstawić plan. Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że „to, kiedy zakończy się ocena greckich propozycji oraz rozmowy między rządem w Atenach a instytucjami, nadzorującymi wdrażanie programu pomocy dla Grecji, jest sprawą otwartą”.

Zobacz więcej

Rentowność obligacji 3-letnich Grecji przez ostatnie 5 dni

Na rynku nasiliły się tymczasem obawy wyjścia Grecji z eurolandu. Widać to po wzroście rentowności obligacji tego kraju o krótszym okresie zapadalności. Rentowność obligacji 3-letnich, najmocniej podatnych na wahania nastrojów dotyczących „Grexitu”, wzrosła w piątek rano do 24,31 proc. Rentowność „dziesięciolatek” wzrosła do 11,83 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rentowność obligacji Grecji skoczyła do prawie 25 proc.