Rentowność obligacji Włoch osiągnęła 4 proc.

opublikowano: 01-09-2022, 20:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rentowność obligacji strefy euro gwałtownie wzrosła w czwartek, a włoska rentowność 10-letnich obligacji na krótko przekroczyła 4 proc. po raz pierwszy od czerwca. Traderzy podnieśli swoje zakłady na dużą podwyżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny w przyszłym tygodniu – donosi agencja Reuters.

Julia Casado/Pixabay

Rentowność 10-letnich włoskich obligacji wzrosła aż o 13 punktów bazowych do najwyższego poziomu od połowy czerwca i wyniosła 4,014 proc. Włoskie rentowności osiągnęły w czerwcu 4,28 proc., co skłoniło EBC do obiecania nowego instrumentu, który zapobiegnie nadmiernej rozbieżności w kosztach pożyczek rządowych w ramach bloku walutowego 19 krajów.

Opublikowane w środę dane pokazały, że inflacja w strefie euro wzrosła w sierpniu do kolejnego rekordowego poziomu 9,1 proc., przewyższając oczekiwania i umacniając argumenty za dalszymi dużymi podwyżkami EBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane