Resort Finansów wybrał agentów emisji samurajów

DI, PAP
02-10-2007, 16:12

Daiwa Securities SMBC i Mitsubishi UFJ Securities będą agentami emisji obligacji nominowanych w jenach - poinformowało Ministerstwo Finansów we wtorkowym komunikacie.

"(...) Banki Daiwa Securities SMBC i Mitsubishi UFJ Securities otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji nominowanych w jenach japońskich o stałej stopie procentowej. Wyboru dokonano po analizie propozycji nadesłanych przez banki o znaczącej pozycji na rynku japońskim, zaproszone do składania ofert" - podał resort.

"Wartość nominalna obligacji, data emisji oraz termin zapadalności uzależnione będą od warunków rynkowych" - napisano w komunikacie.

Wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska mówiła w ubiegłym tygodniu, że resort finansów zakłada emisję w jenach jeszcze w tym roku, a robi to głównie z powodów marketingowych.

Ostatnio Polska sprzedała w listopadzie 2006 roku obligacje 10- letnie nominowane w jenach o wartości 25 mld jenów oraz 20-letnie o wartości 60 mld jenów.

Oprocentowanie papierów 10-letnich w skali roku wynosiło wtedy 2,06 proc., natomiast 20-letnich 2,62 proc.

Była to piąta emisja obligacji nominowanych w jenach przeprowadzona przez Polskę. Łącznie sprzedano papiery za 285 mld jenów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Resort Finansów wybrał agentów emisji samurajów