Czytasz dzięki

Reuters: Aegon sprzedaje biznes ubezpieczeniowy m.in. w Polsce

opublikowano: 27-10-2020, 07:33

Holenderska spółka ubezpieczeniowa sprzedaje biznes we wschodniej Europie, m.in. w Polsce, aby wzmocnić się finansowo i lepiej radzić w okresie kryzysu spowodowanego przez pandemię, a także poprawić rentowność na podstawowych rynkach, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że spółka współpracuje przy sprzedaży z JP Morgan i prowadziła już wstępne rozmowy w sprawie sprzedaży z podmiotami z branży. Wartość biznesu szacowana jest na ok. 650 mln EUR. Według informatorów Reutersa możliwość złożenia oferty rozważają holenderski NN Group i belgijski KBC, a zainteresowanie miał zgłosić również niemiecki Allianz.

fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Lard Friese, który został szefem Aegon w maju zapowiadał wtedy przegląd działalności spółki na ok. 20 rynkach w ramach działań zmierzających do zachowania kapitału.

Dwa lata temu holenderska spółka sprzedała biznes w Czechach i na Słowacji. Nabyła go NN Grouo za 155 mln EUR.

Grupa kapitałowa Aegon w Polsce to pięć podmiotów: Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Aegon Ubezpieczenia Majątkowe, a także Aegon Services, który koordynuje sieć sprzedaży spółek Aegon w Polsce oraz Profitowi.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane