Czytasz dzięki

Reuters: linie Condor wystąpiły o 200 mln EUR państwowej pomocy

opublikowano: 26-03-2020, 17:16

Niemieckie linie lotnicze Condor wystąpiły o 200 mln EUR dodatkowej pomocy od państwa w związku z kryzysem spowodowanym przez epidemię koronawirusa, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Condor potwierdził, że wystąpił o pomoc państwa za pośrednictwem państwowego banku KfW, ale nie ujawnił o jaką kwotę chodzi.

W styczniu informowaliśmy, że Polska Grupa Lotnicza złożyła najwyższą ofertę kupna Condor, największej niemieckiej linii czarterowej, która był na sprzedaż po bankructwie we wrześniu swojego właściciela, brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. Przewoźnika, który był dochodowy, uratowała pożyczka pomostowa od rządu Niemiec i kraju związkowego Hesja wysokości 380 mln EUR. Transakcja przejęcia przez PGL miała się zakończyć do końca kwietnia. Tak planowano przed dotarciem epidemii koronawirusa do Europy. Na początku marca niemiecki magazyn „Der Spiegel” pisał, powołując się na anonimowe źródła, że kryzys branży lotniczej może doprowadzić do opóźnienia lub nawet anulowania przejęcia Condor przez PGL.

Rząd Niemiec ogłosił niedawno uruchomienie pakietu pomocy dla gospodarki osłabionej przez epidemię koronawirusa. Jego wartość to 750 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy