Czytasz dzięki

Reuters: MOL chce przejąć udziały Chevrona w gigantycznym złożu w Azerbejdżanie

opublikowano: 09-10-2019, 18:51

Węgierski koncern naftowy prowadzi rozmowy z Chevronem dotyczące przejęcia za ponad 2 mld USD udziałów w złożu Azeri-Szirag-Gunaszli (ACG), informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła branżowe.

Agencja przypomina, że dwa największe amerykańskie koncerny naftowe: Chevron i Exxon Mobil szukają chętnych do odkupienia ich udziałów w ACG. Informatorzy Reutersa twierdzą, że MOL początkowo był zainteresowany przejęciem udziałów obu amerykańskich spółek, ale ostatecznie zdecydował się złożyć ofertę tylko na 9,57 proc. należące do Chevrona. Exxon, który ma 6,8 proc. w ACG, wciąż szuka chętnego.

Reuters przypomina, że działalność wydobywcza MOL skoncentrowana jest głównie w Chorwacji i na Węgrzech, gdzie generowane jest 64 proc. całkowitej produkcji. Węgierski koncern prowadzi także działalność wydobywczą na Morzu Północnym, w Iraku i Rosji.   

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane