Czytasz dzięki

Reuters: Trump rozważa zakaz korzystania z urządzeń ZTE i Huawei

opublikowano: 27-12-2018, 19:19

Prezydent Donald Trump rozważa wydanie w nowym roku rozporządzenia wykonawczego zakazującego amerykańskim spółkom korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych chińskich ZTE i Huawei, informuje Reuters powołując się na trzy anonimowe źródła.

To kolejne ruchy rządu USA, które zmierzają do odcięcia ZTE i Huawei Technologies od amerykańskiego rynku. Jego przedstawiciele oskarżają obie spółki o bliskie związki z rządem Chin i wspieranie jego działań szpiegowskich w USA.

Reuters informuje, że wydanie rozporządzenia wykonawczego jest rozważane od ośmiu miesięcy. Może zostać ogłoszone już w styczniu i nakazać Departamentowi Handlu zablokowanie możliwości kupna przez firmy z USA sprzętu telekomunikacyjnego zagranicznych dostawców, który może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, twierdzą informatorzy Reutersa. W rozporządzeniu nie zostaną wymienione nazwy ZTE i Huawei, podkreśla jedno ze źródeł agencji zaznaczając iż jego tekst nie został jeszcze ostatecznie przygotowany. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane