Revlon zbankrutował

opublikowano: 17-06-2022, 06:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Revlon wystąpił w USA o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Działający od 90 lat producent kosmetyków został pokonany przez drożejące surowce i zakłócenia w łańcuchach dostaw, informuje BBC.

Revlon poinformował, że będzie kontynuował działalność w trakcie wychodzenia z bankructwa dzięki 575 mln USD, które zapewnili mu wierzyciele. Na koniec marca spółka miała 3,3 mld USD długoterminowego długu.

We wniosku o ochronę przed roszczeniami wierzycieli Revlon wskazał, że zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowały zażartą rywalizację o składniki stosowane przez spółkę w kosmetykach. Dodatkowo dostawcy zaczęli żądać zapały z góry. To spowodowało, że spółka zaczęła doświadczać niedoborów składników w portfelu produktów. Robert Caruso, szef restrukturyzacji w Revlonie wskazał dla przykładu szminkę, której wyprodukowanie wymaga 35 do 40 surowców i innych komponentów, „z których każdy ma krytyczne znaczenie dla dostarczenia produktu na rynek”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane