Revolut ubiega się o licencję bankową w Wielkiej Brytanii

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 11-01-2021, 14:06

Jeden z najpopularniejszych fintechów w Europie zwrócił się do brytyjskich organów regulacyjnych o pełną licencję bankową.

Revolut
Revolut
DADO RUVIC / Reuters / Forum

Licencja umożliwiłaby Revolutowi oferowanie kredytów w rachunku bieżącym, pożyczek i rachunków depozytowych - poinformowano w poniedziałkowym oświadczeniu.

W przypadku uzyskania licencji bankowej firma byłaby objęta funduszem gwarancyjnym, który chroni depozyty klientów do wysokości 85 tys. funtów.

Uruchomiony w 2015 roku przez Nikolaya Storonsky'ego Revolut oferuje rosnącą liczbę usług za pośrednictwem swojej aplikacji, w tym przedpłaconą kartę debetową bez opłat za transakcje zagraniczne, przelewy walutowe i handel kryptowalutami. Fintech w ubiegłym roku został wyceniony na 5,5 mld USD.

W obliczu wzmożonych kontroli regulacyjnych, firma zatrudniła do pomocy w rozwoju usług bankowych kilku londyńskich weteranów rynków finansowych. Prezesem w 2019 roku został Martin Gilbert, były szef Standard Life Aberdeen. W 2020 roku do zarządu dołączył z kolei Michael Sherwood, który w przeszłości był m.in. wiceprezesem Goldman Sachs.

Revolut uzyskał już europejską licencję bankową w 2018 roku. Poprzez oddział z siedzibą na Litwie wdraża usługi bankowe w krajach Europy Środkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane