Rex-Bud inwestuje w Zgierzu

opublikowano: 15-01-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma budowlana podwoi moce swojej fabryki kształtowników. Dostanie zwolnienie z podatku wysokości nawet 9 mln zł.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Ile zainwestuje RexBud
  • Jakie będzie mieć moce produkcyjne zakład
  • Dla jakich klientów firma produkuje

Rex-Bud, łódzki wykonawca projektów budowlanych, głównie przemysłowych, magazynowych, logistycznych i handlowych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, powiększy swój zakład w Zgierzu. Fabryka produkuje kształtowniki pod marką RBT.

– Firma zainwestuje nawet 20 mln zł i zwiększy zatrudnienie o 30 proc. do 43 osób – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach której Rex-Bud będzie mógł skorzystać z ponad 9 mln zł zwolnienia z podatku.

Dwa razy tyle
Dwa razy tyle
Fabryka RBT należąca do firmy Rex-Bud produkuje obecnie 12 tys. ton kształtowników rocznie. Po rozbudowie będzie dwukrotnie więcej.
materiały prasowe

Obecnie fabryka ma 3,4 tys. m kw. i produkuje profile zimnogięte oraz złożone z nich konstrukcje. Po zakończeniu inwestycji powierzchnia zakładu urośnie do 6,7 tys. m kw., a moce produkcyjne podwoją się do 24 tys. ton. Inwestycja pozwoli na poszerzenie katalogu produktów o elementy wielkogabarytowe.

– Pomysł na inwestycję pojawił się praktycznie naturalnie. Od dłuższego czasu wzrastający popyt na nasze produkty powoduje, że moce produkcyjne, którymi dysponujemy, stały się niewystarczające. W ostatnich latach oprócz typowo budowlanych elementów konstrukcyjnych znaczny udział w sprzedaży mają konstrukcje dla instalacji fotowoltaicznych, szczególnie dla farm fotowoltaicznych. Dostarczamy je zarówno na rynek krajowy, jak też europejski – mówi Krzysztof Grad, menedżer ds. rozwoju w zakładzie RBT.

Rex-Bud działa na rynku od 27 lat i zbudował ponad 1 mln m kw. powierzchni przemysłowych.

W ubiegłym roku łódzka strefa wydała 70 decyzji o wsparciu (lepsze były tylko pomorska i katowicka), w których firmy obiecały prawie 5,3 mld zł nakładów (więcej było tylko w wałbrzyskiej) i stworzenie 1,5 tys. miejsc pracy (tu też lepsza była tylko wałbrzyska strefa). Przez 25 lat do Łódzkiej SSE dołączyło ponad 400 firm, które zainwestowały 29 mld zł i stworzyły blisko 100 tys. miejsc pracy.

Więcej polskich
Więcej polskich
Od zmiany przepisów w 2018 r., które pozwoliły strefom udzielać pomocy publicznej przedsiębiorcom realizującym inwestycję na prawie każdej nieruchomości, zauważamy większe zainteresowanie tym mechanizmem pomocy wśród MŚP i polskich firm – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane