Rodzina Rothschildów sprzedała jedną z austriackich posiadłości myśliwskich

opublikowano: 31-01-2018, 13:58

Rodzina Rothschildów sprzedała austriacką posiadłość myśliwską, obejmującą zamek i elektrownie, donosi Bloomberg. Uczestniczący w sprzedaży pośrednik, określił ją jako "historyczną transakcją" w kontynentalnej Europie.

Tereny o powierzchni 5400 hektarów (13 000 akrów) zlokalizowane są około dwóch godzin jazdy samochodem na zachód od Wiednia i są 16 razy większe niż nowojorski Central Park. Zostały one sprzedane przez spadkobierców Rothschilda,  Nancy Clarice Tilghman i Geoffreya R. Hogueta.

Pałacyk myśliwski Rothschildów w Langau (Austria)
Zobacz więcej

Pałacyk myśliwski Rothschildów w Langau (Austria) fot. Calauer via Wikipedia CC BY_SA 3.0

Tego typu transakcja zdarza się raz na sto lat w rodzinie takiej jak Rothschildowie - powiedział Klaus Bischof, pośrednik w obrocie nieruchomościami. 

Zainteresowanie potencjalnych nabywców było duże, Dotychczasowi właściciele, oboje mieszkający w USA, postanowili ostatecznie sprzedać posiadłość Langau w pobliżu miasta Gaming austriackiej rodzinie Prinzhorn. O wyborze przesądziła obietnica utrzymania lasów i przeniesienia głównej siedziby tej rodziny do regionu w prowincji Dolna Austria. 

Według szacunków z 2016 r. opublikowanych w austriackim magazynie Trend, majątek rodziny Corda i Thomasa Prinzhornów wyceniany jest na około 1,1 mld EUR (1,37 mld USD) netto.

Magazyn napisał, że wartość transakcji wyniosła około 90 mln EUR, jednak Bischof odmówił komentarza w tej sprawie zasłaniając się tajemnicą handlową. Stwierdził jedynie, że była to najdroższa transakcja, którą załatwił w 25-letniej karierze jako specjalista ds. gruntów i lasów. 

W skład sprzedanego majątku wchodzi zamek myśliwski, dwie elektrownie i około 15 budynków.

Rodzina Rothschildów została jednym z największych właścicieli ziemskich w Austrii w XIX wieku, kiedy Anselm Rothschild, syn wiedeńskiego założyciela banku Salomona, stał się wpływowym bankierem w austro-węgierskim imperium Habsburgów. Rodzina pierwotnie posiadała 13 000 hektarów w okolicy i nadal posiada resztę terenów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu