Ropa staniała

opublikowano: 28-12-2020, 21:24

Cena ropy spadła w poniedziałek w związku z obawą zwiększonej podaży surowca.

Kurs ropy rósł w poniedziałek przez krótki czas na fali optymizmu wynikającego z podpisania przez prezydenta Donalda Trumpa pakietu wsparcia gospodarki USA. Potem inwestorzy przypomnieli sobie, że wkrótce może wzrosnąć podaż surowca z OPEC+. Z rządu Rosji napłynęła informacja, że będzie on opowiadał się za dalszym stopniowym zwiększenie wydobycia na styczniowym spotkaniu przedstawicieli największych producentów ropy.

- Są przeszkody dla wzrostu ceny, bo rynek szykuje się na zwiększenie ilości baryłek przez OPEC – powiedział John Kilduff, partner w Again Capital.

Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp. spodziewa się spokojnego przebiegu sesji do końca roku.

- Kurs w następnych kilku dniach będzie jednak spadał z powodu obaw wywołanych przez nową odmianę koronawirusa – zaznaczył.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z lutowych kontraktów spadał o 1,3 proc. do 47,62 USD. Ropa Brent taniała o 0,8 proc. do 50,95 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane