Rosja pożyczyła Wenezueli 4 mld USD na zakup broni

PAP
opublikowano: 28-11-2010, 09:36

Wenezuelski prezydent Hugo Chavez ogłosił w sobotę, że podczas jego wizyty w Moskwie w ubiegłym miesiącu rosyjski rząd udzielił Wenezueli kredytu w wysokości 4 mld dolarów na zakup broni - podał Reuters.

"Rosyjski rząd udzielił (Wenezueli) kredytu w wysokości 4 mld dolarów w ramach pomocy dotyczącej wyposażenia obronnego" - oświadczył prezydent podczas uroczystej ceremonii z okazji 90-lecia wenezuelskich sił powietrznych.

Wenezuela i Rosja pogłębiły współpracę w dziedzinie energii i obronności. Z jednej strony Rosja inwestuje w wenezuelskie pola naftowe, z drugiej Wenezuela stała się jednym z najistotniejszych partnerów Moskwy w sprzedaży broni - odnotowuje agencja AP.

USA z niepokojem przygląda się kupowanym od kilku lat czołgom, myśliwcom itp., jednak Chavez utrzymuje, że jedynie modernizuje przestarzały sprzęt w wenezuelskiej armii. W 2006 r. Wanszyngton nałożył na Wenezuelę embargo na zakup broni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja pożyczyła Wenezueli 4 mld USD na zakup broni