Rosjanie chwalą się we Włoszech fałszywym włoskim serem

opublikowano: 25-06-2015, 11:27

Stowarzyszenie włoskich rolników Coldiretti podniosło alarm w sprawie rosnącej liczby fałszowanych włoskich wyrobów spożywczych w Rosji po tym jak w pawilonie tego kraju na World Expo w Mediolanie znalazł się fałszywy włoski ser.

W rosyjskim pawilonie zaprezentowano ser o nazwie „Prego”, ozdobiony włoską flagą oraz opisem iż jest to wyrób „we włoskim stylu” i według „oryginalnej włoskiej receptury”. Tymczasem okazało się, że rosyjski ser nie ma nic wspólnego z Włochami.

Bloomberg

Coldiretti alarmuje, że to tylko jeden z niezliczonych przykładów fałszywych włoskich towarów spożywczych, które wytwarzane są w Rosji. Wiadomo, że proceder ten wynika z embarga, jakie Moskwa wprowadziła na import żywności z Europy zachodniej w reakcji na sankcje Zachodu dotyczące konfliktu na Ukrainie.

- Wstrzymanie importu z Włoch spowodowało boom w Rosji na lokalną produkcję fałszywych towarów „made in Italy” - skarży się stowarzyszenie włoskich rolników, zwracając uwagę, że w okresie pierwszych czterech miesięcy produkcja sera wzrosła w Rosji o „zaskakujące” 30 proc.

Najnowsze dane włoskiego Krajowego Instytutu Handlu Zagranicznego, w Rosji produkuje się najwięcej na świecie fałszywych włoskich dóbr. Tylko w Moskwie odkryto ponad 1500 fałszywych włoskich marek produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, loca.it

Polecane