Rozpoczęło się spotkanie premiera z szefami klubów ws. weta

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 24-11-2006, 16:26

Premier Jarosław Kaczyński spotyka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws polskiego weta odnośnie nowego porozumienia UE-Rosja.

W piątek po godz. 16 rozpoczęło się spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat polskiego weta w sprawie negocjacji nowego porozumienia UE-Rosja.

Do Kancelarii Premiera przybyli: szef klubu PiS Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu i wiceszef PO Bronisław Komorowski, p.o. szefa klubu Samoobrony Krzysztof Sikora, minister w Kancelarii Premiera Daniel Pawłowiec (LPR), wiceszefowa klubu SLD Jolanta Szymanek- Deresz, poseł PSL Marek Sawicki i szef klubu Ruch Ludowo-Narodowy Krzysztof Szyga.

Na konferencji prasowej przed tym spotkaniem szef rządu powiedział, że "warto jest takie spotkanie odbyć, skoro jest jakiś sygnał pozytywny w tej kwestii (weta)".

"Przedtem nie zapraszaliśmy przedstawicieli klubów, bo przy tym nasileniu politycznej agresji byłoby to bardzo ryzykowne. Nie chcieliśmy stwarzać kłopotów, które by utrudniały nam prowadzenie polityki zagranicznej" - zaznaczył szef rządu.

Jak dodał, jeśli w sprawie polskiego weta "mamy do czynienia z reakcją pozytywną", to "zaproszenie zostało skierowane". "Jeżeli tylko okaże się, że jest to sensowne, to tego rodzaju rozmowy będą się odbywały dalej" - mówił J. Kaczyński.

Polska podtrzymała w czwartek swoje weto w sprawie rozpoczęcia negocjacji nowego porozumienia UE-Rosja.

Szef PO Donald Tusk ocenił w piątek, że do zastosowania weta doprowadziły Polskę: "zła wola strony rosyjskiej, brak solidarność w tej sprawie innych państw europejskich i nieudolna polityka zagraniczna naszego rządu przez cały ostatni rok". W czwartek Tusk wystosował do szefa rządu list popierający polskie weto. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane