Rozpoczęły się rozmowy PiS z PSL o ewentualnej koalicji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 13:01

W środę po południu rozpoczęły się w Sejmie rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS i PSL w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji rządowej. Wcześniej politycy PiS rozmawiali z Samoobroną.

W środę po południu rozpoczęły się w Sejmie rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS i PSL w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji rządowej. Wcześniej politycy PiS rozmawiali z Samoobroną.

    W skład zespołu negocjacyjnego PSL wchodzą: wiceszef partii Jan Bury, Marek Sawicki i Eugeniusz Grzeszczak. PiS reprezentują: szef klubu Przemysław Gosiewski, wiceszef klubu Marek Kuchciński oraz Wojciech Jasiński.

    Bury powiedział przed spotkaniem, że spodziewa się od polityków PiS decyzji, czy chcą koalicji rządowej, czy też opowiadają się za przedterminowymi wyborami. "Chcemy zobaczyć czy PiS chce poważnych rozmów z PSL, czy też nie" - zaznaczył.

    "Jeżeli będzie wola elit politycznych do zbudowania trwałej większości, to jest to wariant na pewno najlepszy. Wierzę, że jest możliwość zbudowania takiej większości" - zadeklarował Gosiewski, wchodząc na spotkanie z ludowcami.

    Zadeklarował, że uniknięcie przyśpieszonych wyborów jest dla "prawie wszystkich" najlepszym rozwiązaniem. "Mówię, dla prawie wszystkich  - bo uważam, że być może interes w przyśpieszonych  wyborach ma SLD i Platforma Obywatelska" - powiedział Gosiewski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane