Czytasz dzięki

RPA planuje wydać 133 mld USD na inwestycje infrastrukturalne

opublikowano: 23-06-2020, 17:04

Rząd Republiki Południowej Afryki planuje wydatkować 2,3 bln randów (133 mld USD) na nowe inwestycje infrastrukturalne, które mają ożywić tamtejszy sektor budowlany.

Opublikowany we wtorek plan, który zakłada stworzenie ponad 1,8 mln miejsc pracy przewidziany jest do realizacji na kolejne 10 lat. Ma wesprzeć gospodarkę dotkniętą pandemią koronawirusa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Według prognoz, PKB tego afrykańskiego kraju ma w tym roku skurczyć się o co najmniej 7 proc.

Umieściliśmy infrastrukturę w centrum bodźca, którego nasza gospodarka potrzebuje, aby osiągnąć trwałe ożywienie - powiedział prezydent Cyril Ramaphosa. W dłuższej perspektywie inwestycje infrastrukturalne zwiększają produktywność gospodarki, zmniejszając koszty transportu oraz poprawiając wydajność i niezawodność kluczowych usług, takich jak energetyka i usługi komunalne – dodała głowa państwa. 

Pod koniec marca rząd nałożył na gospodarkę RPA jedną z najpoważniejszych blokad na świecie, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Wcześniej Ramaphosa ogłosił pakiet o wartości 500 mld randów, aby wzmocnić gospodarkę, ale stwierdził, że to nie wystarczy, aby ożywić wzrost.

Obecnie rozważanych jest 276 projektów mieszkaniowych, energetycznych, transportowych, wodnych i innych, a dla 55 z nich zapewniono już finansowanie. Z tego 71 projektów związanych z budownictwem mieszkaniowym ma wartość 1,4 bln randów i może stworzyć 370 tys. miejsc pracy.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane