Rulkiewicz (LUX MED): Służba zdrowia potrzebuje wsparcia sektora prywatnego

opublikowano: 03-09-2019, 18:45

- Obszarów, które dzisiaj wymagają natychmiastowej reakcji jest bardzo dużo. Zawsze powtarzam, że kluczowe jest finansowanie. Bardzo się cieszę, bo jest wzrost finansowania i to jest znaczący wzrost, ale nasze potrzeby są dużo większe – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Niezbędna, jej zdaniem, do poprawy sytuacji w służbie zdrowia jest również współpraca sektorów publicznego i prywatnego.

- Myślę, że bardzo istotne jest, żeby łączyć sektor publiczny i prywatny. Dzisiaj jeśli rozmawiamy o ochronie zdrowia w Polsce, to rozmawiamy przede wszystkim o systemie publicznym, który jest niewydolny i nie będzie wydolny, bo nie może być jeden system wydolny dla 40 mln Polaków. Jednym z rozwiązań jest szukanie alternatywnych źródeł finansowania, patrzenie na to co można zrobić, żeby promować zdrowy styl życia i inwestować bardziej w profilaktykę i budować różne zachęty. To są rzeczy, które musimy razem robić. Rodzaj konkurencji musi w kraju być, bo jeśli jest konkurencja to wszyscy się starają - komentuje Rulkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu