Rusza oferta publiczna Idea Banku

opublikowano: 19-03-2015, 10:54

Bank opublikował prospekt emisyjny. Cena maksymalna to 32 zł za walor.

Oprócz nowej emisji w ofercie znajdzie się też 7 mln walorów, które chcą upłynnić dotychczasowi akcjonariusze - LC Corp BV, Getin Holding, Leszek Czarnecki oraz RB Investcom.

Jarosław Augustyniak, jeden z założycieli i prezes Idea Banku
Zobacz więcej

Jarosław Augustyniak, jeden z założycieli i prezes Idea Banku Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

Cena maksymalna wynosi 32 zł co oznacza, że emisja będzie mieć wartość do 640 mln zł brutto, a cała oferta 864 mln zł.

Zapisy inwestorów indywidualnych (w puli dla nich jest do 15 proc. oferowanych walorów) przyjmowane będą od 23 do 30 marca.

– Dzięki emisji nowych akcji chcemy znacząco wzmocnić pozycję kapitałową Banku. Umożliwi nam to zwiększenie sprzedaży produktów i usług, które – tak jak dotychczas – będziemy kierować głównie do przedsiębiorców i małych firm. Będziemy rozwijać się przede wszystkim organicznie, systematycznie rozszerzając wachlarz oferowanych przez nas innowacyjnych produktów i usług, w tym w ramach platformy Idea Cloud, oraz wykorzystując możliwości cross-sellingu – powiedział Jarosław Augustyniak, współzałożyciel i prezes Idea Banku.

Pieniądze z emisji pójdą na zwiększenie akcji kredytowej dla przedsiębiorstw, rozwój faktoringu oraz leasingu.

"Idea Bank może ponadto przeznaczyć część środków z emisji nowych akcji na przejęcia podmiotów, aby przyspieszyć przyrost aktywów grupy kapitałowej Idea Banku lub rozwijać nowe obszary działalności" - podano w komunikacie.

Większościowym akcjonariuszem banku jest  Leszek Czarnecki, który bezpośrednio i pośrednio (w tym poprzez Getin Holding ) kontroluje 85,73 proc. kapitału zakładowego i 85,95 proc. głosów na WZA Idei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza oferta publiczna Idea Banku