Ryanair twierdzi, że pomoc dla Air France naruszy zasady konkurencji

ARŻ, Reuters
opublikowano: 06-04-2021, 18:39

Zdaniem taniego przewoźnika, emisja nowych akcji Air France-KLM, która spowoduje, że rząd Francji podwoi swój udział w firmie do prawie 30 proc., zaszkodzi uczciwej konkurencji na rynku, pisze Reuters.

“Ostatnia transza pomocy państwa dla Air France, w połączeniu z nieskutecznymi środkami zaradczymi, zaszkodzi konkurencji na rynku transportu lotniczego w nadchodzących dziesięcioleciach” - stwierdził Ryanair we wtorkowym oświadczeniu.

Komisja Europejska zgodziła się na pakiet pomocowy o wartości 4 mld euro pod warunkiem, że Air France-KLM odda 18 slotów, czyli okienek czasowych startów i lądowań, w podparyskim porcie lotniczym Orly. Zdaniem Ryanaira ta liczba nie jest wystarczająca i zwiększy dominację wspieranego przez francuskie państwo przewoźnika na lotniskach w okolicach stolicy tego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane