Rybiński: Wzrost PKB w I kw. będzie istotnie wyższy niż 4,7 proc.

opublikowano: 22-04-2004, 14:03

ISB: Ostatnie dane makroekonomiczne wskazują, że wzrost PKB w I kwartale będzie istotnie większy niż w IV kwartale ub. roku, kiedy wyniósł 4,7%, powiedział w czwartek Krzysztof Rybiński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego (NBP).

“Ostatnie dane wskazują, że wzrost gospodarczy jest szybszy niż ktokolwiek oczekiwał kwartał czy dwa kwartały temu. [...] Wynika z nich, że wzrost PKB w pierwszym kwartale będzie istotnie większy niż w czwartym kwartale ub. roku” – powiedział Rybiński na konferencji prasowej.

Dodał, że można z tego wnioskować, iż domykanie się luki popytowej postępuje w szybszym tempie niż było to szacowane jakiś czas temu.

“Pozostaje pytanie, jak to się przełoży na ceny i jest to przedmiotem analizy Rady Polityki Pieniężnej (RPP)” – powiedział wiceprezes banku centralnego. (ISB)

qk/tom/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rybiński: Wzrost PKB w I kw. będzie istotnie wyższy niż 4,7 proc.