Czytasz dzięki

Rynek opcji stawia na umocnienie euro wobec franka

opublikowano: 26-06-2020, 14:24

Gracze z rynku opcji uznali, że osłabienie euro wobec franka szwajcarskiego było zbyt duż

Ponad 80 proc. kontraktów, które zmieniły ręce od poniedziałku, obstawiało umocnienie euro, wynika z danych amerykańskiego Depository Trust & Clearing Corporation. To oznacza zmianę trendu widzianego wcześniej w czerwcu, kiedy popyt na bycze i niedźwiedzie opcje był bardziej zrównoważony.

Euro zmierza do zakończenia tygodnia trzecim z rzędu osłabieniem wobec franka. Walutę uznaną za „bezpieczną przystań” umacniały w tym czasie rosnące obawy drugiej fali zakażeń koronawirusem. 

Notowania CHF/EUR zmieniają się minimalnie w piątek. Za franka trzeba zapłacić  1,0637 EUR.

Analitycy techniczni twierdzą, że koniec słabnięcia euro wobec szwajcarskiej waluty sugeruje formacja odwróconego młota na tygodniowym wykresie notowań. Podkreślają, że od tzw. frankogeddonu z 2015 roku, kiedy bank centralny Szwajcarii przestał bronić poziomu 1,20 CHF za euro, taka formacja pojawiła się tylko raz i poprzedzała umocnienie euro o ponad 4 proc. w okresie najbliższych dwóch miesięcy. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane