"Rynki wschodzące nie załamią się"

KŁ, CNBC
opublikowano: 30-08-2013, 18:36

Nie obawiajcie się załamania rynku w stylu lat 90., uspakaja Mohammed El-Erian, prezes Pimco, największego na świecie funduszu obligacji.

Zobacz więcej

Mohammed El-Erian, fot. Bloomberg

Obserwujemy obecnie dużą ucieczkę kapitału z rynków wschodzących, takich jak Indie czy Indonezja, co powoduje poważne osłabienie ich walut I rynków giełdowych. Eksperci ostrzegają, że szerzący się kryzys finansowy może być podobny lub nawet gorszy of tego z lat 90.

Jednak zdaniem El-Eriana rynki rozwijające się są teraz zupełnie inne. Mają znaczne rezerwy walutowe stanowiące poduszkę bezpieczeństwa, a także lepsze polityki i elastyczne kursy walutowe.

- Są o wiele lepiej zabezpieczone niż w latach 90. Oczywiście nie wszystkie, ale większość z nich – powiedział w rozmowie z CNBC.

Podobnie jak wielu ekspertów uważa on, że perspektywa ograniczania przez Rezerwę Federalną niezwykle luźnej polityki źle odbija się na rynkach wschodzących.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu